logo
Noutati


Ultimul articol:
Orar 20.03.2017


logo
Sesiuni ECDL

Sesiuni ECDL


logo
Institut C++



logo
Regulamentul de organizare si functionare

Regulament


logo
Pagina Facebook


logo
Vrei sa devii vianist ?


Atunci hai sa vorbim pe forum!

button





OLIMPICI INTERNAŢIONALI, ANUL ŞCOLAR 2015-2016

Balcaniada de Matematica pentru seniori
Bonciocat Ciprian - 10D - Medalie de aur
Pascadi Alexandru - 11A - Medalie de bronz

Olimpiada Europeana de Matematica pentru fete
Chiroiu-Jitianu Doina - 10D - Medalie de argint
Dima Andreea - 10D - Medalie de bronz

Balcaniada de Matematica pentru juniori
Timofte Alexandra - 8B - Medalie de argint

Olimpiada Internationala de Matematica
Bonciocat Ciprian - 11D - Medalie de argint
Pascadi Alexandru - 12A - Medalie de argint

Olimpiada Internationala de Matematica, Fizica si Informatica - Zhautykov, Kazakhstan
Dima Andreea - 10D - Medalie de bronz, Matematica
Dobrinoiu Monica - 11C - Medalie de bronz, Fizica
Ionescu Teodor-Stelian - 12H - Medalie de argint, Informatica

Balcaniada de Informatica pentru juniori
Harsan Ovidiu-Razvan - 9I - Medalie de aur
Petrescu Alexandru - 9I - Medalie de aur

International Tournament in Informatics - Shumen
Harsan Ovidiu-Razvan - 9I - Medalie de aur
Petrescu Alexandru - 9I - Medalie de aur
Ionescu Teodor-Stelian - 12H - Medalie de bronz

Moskow Open Olympiad
Ionescu Teodor-Stelian - 12H - Medalie de aur
Muntean Radu - 12D - Medalie de bronz
Pandele Maria-Smaranda - 12D - Premiul special

International Junior Science Olympiad
Harsan Ovidiu-Razvan - 9I - Medalie de Argint

Olimpiada Internationala de proiecte de cercetare "INESPO 2016" - "Medical Rehabilitation. Actuators"
Mihaila Alin - 10H - Medalie de bronz
Cosma Radu - 10E - Medalie de bronz
Mosesshon Vlad - 10H - Medalie de bronz

Campionatul Asiatic de Robotica, FIRST Tech Challenge Korea Robot Festival - Seul
Badici Rares - 10I - Medalie de aur
Andrei Ducu - 9H - Medalie de aur
Diaconescu Edward - 10I - Medalie de aur

Campionatul Rusesc de Robotica, FIRST Tech Challenge - Soci, Rusia
Badici Rares - 10I - Locul 1
Banciu Calin - 10H - Locul 1
Diaconescu Edward - 10I - Locul 1
Lungu Andrei - 6B - Locul 1
Manole Calin - 9H - Locul 1

Campionatul Germaniei de Robotica, FIRST Tech Challenge - Paderborn
Badici Rares - 10I - Locul 1
Achinca Sabina - 10H - Locul 1
Banciu Calin - 10H - Locul 1
Tanasescu Teodor - 10H - Locul 1
Bogdan Mihai - 11B - Locul 1
Ducu Andrei - 9H - Locul 1
Lungu Andrei - 6B - Locul 1
Diaconescu Edward - 10I - Locul 1

Campionatul Vest European de Robotica FIRST Tech Challenge - Eindhoven
Badici Rares - 10I - Locul 1
Bogdan Mihai - 11B - Locul 1
Ducu Andrei - 9H - Locul 1
Azarmaneche Marco - 9F - Locul 1
Manole Calin - 9H - Locul 1
Banciu Calin - 10H - Locul 1
Lungu Andrei - 6B - Locul 1
Diaconescu Edward - 10I - Locul 1

FIRST Tech Challenge World Championship - St. Louis, U.S.A.
Badici Rares - 10I - Locul 3
Achinca Sabina - 10H - Locul 3
Bogdan Mihai - 11B - Locul 3
Banciu Calin - 10H - Locul 3
Diaconescu Edward - 10I - Locul 3
Azarmaneche Marco - 9F - locul 3
Ducu Andrei - 9H - Locul 3
Lungu Andrei - 6B - Locul 3

FIRST Tech Challenge World Championship - Sydney, Australia
Diaconescu Edward - 10I - Locul 1
Badici Rares - 10I - Locul 1
Nichita Alexandru - 9B - Locul 1

NASA Ames Space Settlement Contest 2016 - Ragnarok
Tau Teodor - 12 - Premiul I

NASA Ames Space Settlement Contest 2016 - Zora 2.0
Zaharia Andreea - 10 - Premiul I
Cretu Bogdan - 10 - Premiul I
Stoiean Tudor - 10 - Premiul I
Ilas Mihai - 10 - Premiul I
Preda Stefania - 10 - Premiul I
Anghel Cristian - 10 - Premiul I
Vecerdea Dragos - 10 - Premiul I
Panait Vlad - 10 - Premiul I
Ignuta-Ciuncanu Matei - 10 - Premiul I
Nazarie Tudor - 10 - Premiul I
Magureanu Livia - 10 - Premiul I
Zavelca Miruna - 10 - Premiul I

NASA Ames Space Settlement Contest 2016 - Phonix
Coman Andrei - 8 - Premiul II
Diaconu Andrei - 8 - Premiul II
Rotaru Maria - 8 - Premiul II
Mohanu Robert - 8 - Premiul II
Maganu Alexandru - 8 - Premiul II

NASA Ames Space Settlement Contest 2016 - Type4
Ghinea Alexandru-George - 12E - Premiul III

NASA Ames Space Settlement Contest 2016 - Theia Space Settlement
Dobrinoiu Monica - 11C - Premiul III
Vais Adela - 11C - Premiul III
Chirtu Antonio - 11C - Premiul III
Ion Alexandru - 11 - Premiul III

NASA Ames Space Settlement Contest 2016
Donovetsky Daria - 12E - Mentiune
Ionescu Mihai - 12E - Mentiune
Achinca Malina - 12E - Mentiune
Calimanescu Andreea - 12E - Mentiune
Cremeneanu Catalina - 11C - Mentiune
Moraru Miruna - 11C - Mentiune
Barbulescu Catalina - 11C - Mentiune
Mihnea Edu - 11C - Mentiune
Radu Alexandra - 11C - Mentiune
Adriana Iorga - 11C - Mentiune
Gheorghe Constantin - 11C - Mentiune
NIchita Alexandru - 9B - Mentiune
Istudor Florin - 9B - Mentiune
Tanase Matei - 9B - Mentiune
Ciupan Alexandra - 9B - Mentiune
Popescu Smaranda - 9B - Mentiune
Constantin Mirela - 9B - Mentiune
Cuziac Radu - 9B - Mentiune
Truica Rares - 9B - Mentiune
Babadac Mihai - 9B - Mentiune
Balcau Bogdan - 9B - Mentiune
Dumitrescu Ioana - 9B - Mentiune
Jula Razvan - 9B - Mentiune
Tomescu Traian - 9B - Mentiune

"The Living Rainforest/The Trust for Sustainable Living" "Are Sustainable Cities Possible?"
Gogoanta Roxana - 6A - Mentiune
Jianu Ioana - 6B - Mentiune
Pasescu Razvan - 9H - Mentiune
Axani Lucia - 11B - Mentiune
Iancu Horia - 11B - Mentiune
Anghel Maria-Emilia - 11H - Mentiune
Nitoi Sofia - 11B - Mentiune
Muntean Oana - 11B - Mentiune

OLIMPICI INTERNAŢIONALI, ANUL ŞCOLAR 2014-2015

Informatica 2014-2015

Romanian Master of Physics- Bucharest Octombrie 2014
Axenie Theodor - Medalie de bronz
Budea Ion – Medalie de bronz
Duțescu Cristian – Medalie de bronz
Cionca Bogdan – Medalie de bronz
Dobrinoiu Monica – Medalie de bronz
Tomescu Tudor – Mentiune
Clicinschi Andrei– Mentiune
Vameșu Maria– Mentiune
Niță Lucian – Mentiune
Ilaș Mihai Alexandru – Mentiune
Drăghici Andrei – Mentiune


CONCURSUL INTERNAȚIONAL NASA
Ames Space Settlement Design - 2015


The Dandelion Space Settlement PREMIUL II
Ionescu Mihai-Alexandru 11E
Donovetsky Daria-Suzanne 11E
Imperio PREMIUL II
Uzum Silvia-Maria 12D
Dragomir Cristian-Alexandru 12A
Turcu Raluca 12D
Infinitum PREMIUL II
Podea Livia-Ioana 10C
Cremeneanu Cătălina-Sabina 10C
Bărbulescu Elena-Cătălina 10C
Moraru Miruna-Cristiana 10C
Edu Dan-Mihnea 10C
Sufragiu Cristian 10C

Space Settlement Zora PREMIUL II
Zaharia Andreea 9D
Crețu Bogdan-Cristian 9D
Nazarie Tudor-Adrian 9D
Bonciocat Ciprian-Mircea 9D
Zăvelcă Miruna-Andreea 9D
Ignuța-Ciuncanu Matei-Cristian 9D
Măgureanu Livia 9D
Vecerdea Dragoș-Paul 9D
Ilaș Mihai-Alexandru 9D
Preda Ștefania 9D
Panait Vlad-Cristian 9D

Caelum 2 Space Settlement PREMIUL II
Diaconu Andrei-Călin 7A
Rotaru Maria 7A
Manea Ioana 7A
Crăciun Mihai 7A
Magan Alexandru-Ioan 7A

The Evening Star PREMIUL III
Tâu Teodor 11E

Type 2 PREMIUL III
Ghinea Alexandru-George 11E

Diamond Space Settlement PREMIUL III
Dobrinoiu Monica-Cristina 10C
Vais Adela Mihaela 10C
Ion Alexandru-Dumitru 10C
Marchidanu Adrian-Vlad 10C
Chirtu Mihail-Antonio 10C

Gradus PREMIUL III
Coman Andrei 7A

Cronos MENȚIUNE
Niță Lucian 11A
Martac Dragoș Ovidiu 10A
Pascadi Alexandru 10A
Drăghici Andrei 10A
Grama Matei-George-Nicolae 10E

Pandora MENȚIUNE
Trițescu Marcu 7A
Iorgoveanu Christian 7A

Balcaniada de Matematica 3-8 mai Atena, Grecia – 2015 (seniori)
Bonciocat Ciprian – medalie de bronz - matematică - clasa a IX-a D

Balcaniada de Matematica 24-29 iunie, Belgrad – 2015 (juniori)
Timofte Alexandra – medalie de argint

Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară Tuymaada, Yakutia
Axenie Theodor - Medalie de argint, Ştiinţe pentru Juniori
Pascadi Alexandru – Medalie de argint, matematica, cls. X-a
Dicilea Alex Valentin – Medalie de bronz, matematica, cls. aX-a
Popescu Tudor Dimitrie – Honorable Mention, matematica, cls. a X-a
Dima Andreea – Medalie de Bronz, matematica, cls. a IX-a

Olimpiada Internationala de Matematica , OIM 2015
4-16 iulie, Chiang Mai, Thailanda

Bonciocat Ciprian Mircea – Medalie de argint

Concours international de productions numériques "Dis-moi dix mots ...que tu accueilles" 2015

Premiul II Sérendipité Lycée Audio/Vidéo
Dumitru Bianca-Mihaela
Constantin Madalina Steluta
Zotescu Valentina- clasa a XI-a I
Premiul II Quand sérendipité rime avec bonté Lycée Texte-poésie
Gavrilă Mihaela – clasa XII D
Mentiune Clasa a X-a B, Le Frisson de la chasse: Jeu video
Premiul 1 Sectiunea Autre (blog), clasa a V-a B https://levoyagedesdixmots.wordpress.com/
Premiul 2 – Video
Ilinca Baiasu, Iulia Coman - clasa a 6-a A,
Cainamisir Vlad, Axenie Raisa, Dan Patrick - clasa a V-a B.
Premiul 2, Imagine La diversité du monde en dix mots Collège Images
Ioana-Maria Desculțescu, Bogdan Băncuță (clasa a 6-a A)
Premiul 3 poezie III-ème Prix- La kermesse Texte-poésie
Onofrei Florin, Cofas Sebastian (VIA)
Mentiune Mention- La vie à douze ans Collège Texte- prose
Mihnea Cazacu (VI A)

Olimpiada Nationala de Matematica din Italia – 2015
Dicilea Alex - Medalie de Aur
Pascadi Alexandru - Medalie de Aur
Andreea Dima - Medalie de Aur
Popescu Tudor Dimitrie _ Medalie de Argint
Ocian Mihnea, 9D – Medalie de Argint
Constantin Buliga Stefan,9A –Medalie de Argint
Dobran Robert – Medalie de Bronz

2015 International School Essay Competition – My vision for Sustainability Education
Patarlageanu Andreea, clasa V-a B, Mentiune

Competition „Debate-toi!”, in limba engleza. Concurs organizat de catre French School, Anna de Noailles of Bucharest
Locul II, Medalie de argint:
Achinca Malina, XI E
Chis Raluca, XI E
Cutic Eugen, X B
Gheorghe Monica, IX B
Radu Ana-Maria, IX B
Stirbu Delia, IX B

Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – iulie 2015
Bociocat Ciprian – Medalie de aur
Harsan Razvan – Medalie de argint
Pascadi Alexandru – Medalie de aur
Petrescu Alexandru – Medalie de bronz

Mathematical Danube Competition – Calarasi – octombrie 2014:
Timofte Alexandra – Medalie de aur, cls. VII
Florescu Cella – Medalie de bronz, cls. VII
Ghigheci Andrei – Medalie de bronz, cls. VIII
Balaban Alexandru – Medalie de bronz, cls. IX
Bonciocat Ciprian – Medalie de aur, cls. IX
Dima Andreea – Medalie de bronz, cls. IX




OLIMPICI INTERNAŢIONALI, ANUL ŞCOLAR 2013-2014

Informatica 2013-2014

Olimpiada Internaţională de Științe pentru juniori 3-12 decembrie 2013, India
Axenie Theodor – Medalie de argint

Concursul Internaţional Pluridisciplinar “Zhautykov” 12-18 Ianuarie 2014, Kazakhstan
Stavarache Petru Eric – Medalie de aur Informatica
Văleanu Alexandru – Medalie de bronz informatică

Olimpiada Internațională de Chimie D.I. Mendeleev Moscova 11-17 mai 2014
Ivan Ştefan Bogdan – Medalie de aur

Olimpiada Balcanică de Matematică pentru juniori Macedonia (Ohrid), 21 - 25 iunie 2014
Pascadi Alexandru – Medalie de aur
Bonciocat Ciprian-Mircea – Medalie de aur

Olimpiada Internațională Pluridisciplinară “Tuymaada” 5-11 iulie 2014
Gramatovici Paul-Andrei - Medalie de aur -informatică
Ionescu Teodor Stelian – Medalie de aur-informatică
Bățăgui Vlad Ștefan – Medalie de bronz (chimie)
Pascadi Alexandru –Medalie de argint - matematică - Echipa Colegiului “Tudor Vianu”
Robert Andrei Dobran – Mentiune - matematică - Echipa Colegiului “Tudor Vianu”

Olimpiada Internationala de Chimie, Hanoi, Vietnam - 20 - 29 iulie 2014
Ivan Ştefan Bogdan – Medalie de argint
Olimpiada Internationala de lectura 2014
Bâcă Adriana – Mentiune

Olimpiada Internationala De Inventica, Georgia, mai 2013
Glonțaru Alexandru – Premiul I, Medalie de Aur
Dragomir Cristian-Alexandru– Premiul I, Medalie de Aur




OLIMPICI INTERNAŢIONALI, ANUL ŞCOLAR 2012-2013

Informatica 2012-2013

Concursul Internaţional “Ion Barbu – Dan Barbilian” 26-28 Octombrie 2012, Călăraşi
Popescu Camelia – Menţiune
Turneul Internaţional de Informatică Shumen 23-25 Noiembrie 2012, Bulgaria
Duşmanu Mihai-Alexandru – Medalie de bronz – lotul Romaniei
Andreescu Mihai Iulian – Medalie de argint – lotul colegiului
Pandele Maria Smaranda – Medalie de argint – lotul Romaniei (jr)
Popa Tudor Marian – Medalie de argint – lotul colegiului (jr)
Chirică Florin – Medalie de bronz – lotul colegiului
Pascadi Alexandru – Medalie de bronz – lotul colegiului (jr)
Balcaniada de matematică pentru juniori – Turcia 2013
Bonciocat Ciprian-Mircea – Medalie de argint

Olimpiada Internationala de Matematică - Columbia 2013
Gramatovici Ștefan – Medalie de bronz
Concursul Internaţional Pluridisciplinar “Zhautykov”14-20 Ianuarie 2013, Kazakhstan
Andreescu Mihai – Medalie de aur – Informatică
Zaharia Cristian – Medalie de argint – Fizică
Gramatovici Ştefan Cosmin– Medalie de argint – Matematică
Duţescu Cristian– Medalie de bronz– Fizică
Chirică Florin –Medalie de bronz– Informatică
Echipa Colegiului National de Informatică “Tudor Vianu” – Honorable Mention - locul 9

Olimpiada Internaţională de chimie “D. Mendeleev” 23 -30 Aprilie 2013, Uzbekistan
Ivan Ştefan Bogdan – Medalie de bronz

Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară Tuymaada Iulie 2013, Yakutia
Ivan Ştefan Bogdan – Medalie de aur – Chimie
Iorgulescu Tiberiu – Medalie de argint – Matematică (jr)
Zaharia Cristian– Medalie de argint, Fizica
Duțescu Cristian – Medalie de argint, Fizica
Cionca Bogdan Alexandru – premiul Special Fizica
Andreescu Mihai – Medalie de argint Informatică
Coteț Teodor Mihai – Medalie de argint – Informatică
Gramatovici Paul-Andrei – Medalie de bronz - Informatică
Romanian Master of Physics- Bucharest Februarie 2013
Zaharia Cristian – Medalie de bronz
Kis Alexandru - Medalie de bronz
Dragomir Andrei - Medalie de bronz
Budea Ioan - Mentiune
Duțescu Cristian – Mentiune
Axenie Teodor – Mentiune
Cionca Bogdan – Mentiune
Mariș Mihnea – Mentiune
Istode Irina – Mentiune




OLIMPICI INTERNAŢIONALI, ANUL ŞCOLAR 2011-2012

Informatica 2011-2012

Concursul Internaţional Pluridisciplinar “Zhautykov” Ianuarie 2012, Kazakhstan
Dușmanu Mihai-Alexandru – Medalie de argint – Informatică
Andreescu Mihai – Medalie de argint – Informatică
Gramatovici Ştefan Cosmin – Medalie de argint – Matematică
Baciu Adela – Medalie de bronz, Matematică


Olimpiada Internaţională de Ştiinţe a Uniunii Europene EUSO 22 – 29 Aprilie 2012, Lituania
Zaharia Cristian – Medalie de argint
Olimpiada Internaţională de Matematică Iulie 2012, 4-16 Iulie, Mar del Plata Argentina
Bumbăcea Radu – Medalie de aur
Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară Tuymaada 12-20 Iulie 2012, Yakutia
Kis Alex-Mihai – Medalie de argint, Fizică
Gramatovici Ştefan Cosmin – Medalie de argint, Matematică
Baciu Adela – Honorable Mention, Matematică
Dușmanu Mihai-Alexandru– Medalie de argint, Informatică
Andreescu Mihai – Medalie de argint, Informatică
Ivan Ştefan-Bogdan – Medalie de bronz, Chimie
Balcaniada de Informatică pentru junior 9 -15 August 2012, Macedonia
Gramatovici Paul Andrei – Medalie de aur


2009-2010

Balcaniada de Informatica pentru seniori
26-29 noiembrie 2009, Shumen, Bulgaria


Pârvu Andrei-Bogdan - medalie de bronz

Olimpiada Internationala de Matematica si Fizica 11-17 ianuarie 2010 - Kazakhstan:

În perioada 11-17 ianuarie 2010, a avut loc în Almaty, Kazakhstan, a sasea editie a Olimpiadei Internationale Zhautykov, de Matematica si Fizica.
Aflata la a patra participare la acest prestigios concurs, componentii echipei Colegiului National de Informatica "Tudor Vianu", Bucuresti, au obtinut:

Milu Alexandru - medalie de bronz- matematica (prof. Sever Moldoveanu)
Ciupan Andrei - medalie de bronz - matematica (prof. Chites Costel)
Mania Horia - medalie de argint - matematica (prof. Chites Costel)
Iliesiu Luca - medalie de argint - fizica (prof. Ioana Stoica)
Pârvu Andrei - medalie de aur - informatica (prof. Ciobanu Corina)
Poenaru Andrei - medalie de bronz - informatica
Fondurile necesare au fost asigurate prin bugetul local de Primaria Sectorului 1


ROMANIAN MASTER OF SCIENCES 24 februarie - 1 martie 2010

Matematica
Bumbacea Radu - medalie de aur
Mania Horia - medalie de bronz
Dumitrescu Dragos - medalie de bronz

Fizica
Echipa Vianu 1(Iliesiu Luca, Ionita Matei, Anghel Cristina) - medalie de aur
Echipa Vianu 2(Pop Ana-Roxana, Ion Cosmin, Burlacioiu Razvan) - medalie de argint
Iliesiu Luca - medalie de aur
Ionita Matei - medalie de aur
Pop Ana-Roxana - medalie de argint
Anghel Cristina - medalie de bronz
Ion cosmin - medalie de bronz

Olimpiada de matematica din Italia

Milu Alexandru - medalie de aur
Marinescu Monica - medalie de argint
Constantinescu Petru- medalie de argint
Gramatovici Stefan - medalie de argint
Pascnicu Mihai - medalie de argint
Baciu Adela - medalie de bronz


Olimpiada Internationala de Chimie Mendeleev,
27 aprilie - 3 mai 2010 Baku, Azerbaidjan


Buciu Petre - medalie de bronz (prof. coordonator Moraru Silvia)
Caldararu Octav - medalie de bronz (prof. coordonator Moraru Silvia)


Balcaniada de matematica pentru seniori, 2 - 7 mai 2010 Chisinau, Republica Moldova

Bumbacea Radu - medalie de aur (prof. coordonator Moldoveanu Severius)
Balcaniada de matematica pentru juniori, Baile Olanesti 17-23 iunie 2010

Gramatovi Stefan - medalie de aur (prof. coordonator Simionescu Raluca)

Olimpiada Pluridisciplinara Tuymaada, Republica Sahka, Federatia Rusa, 05 - 13 iulie 2010
Iliesiu Victor-Luca - medalie de bronz - fizica
(prof. coordonator Stoica Ioana)
Constantinescu Petru - medalie de bronz - matematica
(prof. coordonator Chites Costel)
Marinescu Monica - medalie de argint - matematica
(prof. coordonator Dumitrescu Alexandra)
Milu Alexandru - medalie de argint - matematica
(prof. coordonator Dumitrescu Alexandra)
Ionescu Andra - medalie de bronz - fizica
(prof. coordonator Corina Dobrescu)
Pop Roxana locul 18 - fizica
(prof. coordonator Dobrescu Corina)
Ion Cosmin locul 19 - fizica
(prof. coordonator Stoica Ioana)
Farcasanu Ciprian - medalie de bronz - informatica
(prof. coordonatori Manz Victor, Dragan Elena)
Poenaru Andrei - medalie de bronz - informatica
(prof. coordonatori Manz Victor, Dragan Elena)
Carabet Cosmin - locul 13 - informatica
(prof. coordonatori Manz Victor, Dragan Elena)
Stoica Razvan - mentiune - chimie
(prof. coordonator Moraru Silvia)
Vâjitu Cristina - locul 17 - chimie
(prof. coordonator Moraru Silvia)


Olimpiada Internationala de Fizica, Zagrab, Croatia 17-25 iulie 2010

Ionita Matei - medalie de bronz (prof. coordonator Dobrescu Corina)

Olimpiada Internationala de Matematica iulie 2010; Coreea de sud
Bumbacea Radu - medalie de aur (prof. coordonator Severius Moldoveanu)

Olimpiada Internationala de Astronomie si Astrofizica, Beijing, China
12-21 septembrie 2010

Pop Ana Roxana - medalie de argint (prof. coordonator Dobrescu Corina)

Olimpiada Internationala de Informatica

Pârvu Andrei - medalie de bronz (prof. coordonator Ciobanu Corina)


2008-2009

       

La olimpiadele si concursurile internationale s-au obtinut 20 medalii de aur, argint si bronz.


 Membrii Centrului de Performanta care au obtinut aceste rezultate sunt:


Olimpiada Internationala de Matematica si Fizica - Zautykov, Kazakhstan ( 14-20 ianuarie 2009)
Bumbacea Radu - medalie de argint- matematica
(prof. Severius Moldoveanu)
Ciupan Andrei - medalie de argint - matematica
(prof. Chites Costel)
Sfrent Andrei-Traian - medalie de bronz - fizica
(prof. Florina Stan)
Parvu Andrei - medalie de argint - informatica
(prof. Achinca Corina)
Tache Radu - mentiune - informatica
(prof. Cherciu Rodica)"D Mendeleev"- Ashgabat, Turkmenistan (25 aprilie - 2 mai 2009)
Muraru Sanziana - medalie de bronz - chimie
(prof. Silvia Moraru)
Olimpiada Balcanica de Matematica Seniori - Belgrad,
Serbia (25 aprilie - 2 mai 2009)
Bumbacea Radu - medalie de argint
Mania Horia - medalie de bronz

Olimpiada Internationala pluridisciplinara Tuymaada - Yakutia, Republica Saha ,
Federatia Rusa (30 iunie - 8 iulie2009)

Bumbacea Radu - medalie de aur- matematica
(prof. Severius Moldoveanu)
Poenaru Andrei- medalie de argint- informatica
Caldararu Octav - medalie de argint - chimie (Moraru Silvia)
Anastase Cristina - medalie de argint - chimie (Moraru Silvia)
Ye Kai - medalie de argint - matematica (Severius Moldoveanu)
Ciupan Andrei-Laurentiu- medalie de argint - matematica
Milu Andrei - medalie de aur - matematica (Severius Moldoveanu)
Tache Alexandru - medalie de bronz- informatica
Farcasanu Ciprian - medalie de bronz- informatica
Iliesiu Victor-Luca - medalie de bronz - fizica (Stoica Ioana)
Olimpiada Balcanica de Matematica Juniri - Sarajevo,
Bosnia-Hertegovina (25 - 30 iunie 2009)
Constantinescu Petru - medalie de argint
Olimpiada de Informatica a Europei Centrale
8-14 iulie 2009,Targu Mures
Parvu Andrei-Bogdan - medalie de argint
Antonescu Andrei-Bogdan - medalie de bronz
The Annual Great Moonbuggy Race - Alabama,
USA (3-5 aprilie 2009)
Echipa Zamolxis: Ferariu Ioana, Vladoiu Anda, Iliesiu Luca,
Ion Cosmin, Iordache Radu, Munteanu Ene Catalin - Team Spirit Award
prof. Coordonator Moraru Silvia, Stoica Ioana
Echipa Moonwalker: Madalina Alecu, Gabriela Bombarascu, Ramona Dorobantu, Sorina Lupu, Patricia Vilceanu, Ciprian Farcasanu
- Best Design Award prof. Coordonator Moraru Silvia, Stoica Ioana

AMERICAN COMPUTER SCIENCE LEAGUE - Huntsville, Alabama , USA (23 mai 2009)
Mihai Gheorghe - cel mai bun punctaj cumulat pe cele 4 etape - LOCUL 1
Cristian Zaharia, Antonio Barbalau - cel mai bun punctaj la proba teoretica - LOCUL II
Echipa Colegiului: Antonio Barbalau, Stefan Gramatovici, Mihai Gheorghe, Filip-Anton Voicu, Cristian Zaharia - LOCUL IV
Concursul Oracle - S.U.A "GLOBAL MODELING COMPETITION"
Muraru Sinziana(XII I),, Chirondojan Liviu (XII I), Svortov Alexandru(XII I) - LOCUL I "ROOTY ROOFS"
prof. coordonator Rodica Cherciu
Balmau Oana (XII E), Panait Bogdan (XII E), Puscoi Adrian (XII E), Zablotchi Igor - LOCUL II "GREEN EDITION"
prof. coordonator Gradinescu Monica


2007-2008

       

La olimpiadele si concursurile internationale s-au obtinut 20 medalii de aur, argint si bronz.


 Membrii Centrului de Performanta care au obtinut aceste rezultate sunt:


Olimpiada Internationala de Matematica si Fizica - Zautykov, Kazakhstan( 14-20 ianuarie 2008)
Armasescu Vlad - medalie de bonz - fizica (Ioana Stoica)
Chirondojan Liviu - medalie de bronz - fizica (Florina Stan)
Susnea Adriana - medalie de bronz - fizica (Ioana Stoica)
Bumbacea Radu - medalie de argint - matematica (C.Tesleanu)
Camburu Oana - medalie de bronz - matematica
(Moldoveanu Severius)
Moraru Laurentiu - medalie de bronz - matematica (C.Tesleanu)

Olimpiada Internationala pluridisciplinara Tuymaada - Yakutia, Republica Saha , Federatia Rusa (28 iunie - 5 iulie2008)
Mania Horia - medalie de argint - matematica (Chites Costel)
Caldararu Octav - medalie de argint - chimie (Moraru Silvia)
Buciu Petre - medalie de bronz - chimie (Moraru Silvia)
Muraru Sinziana - medalie de aur - chimie (Moraru Silvia);
Ye Kai - medalie de argint - matematica (Tesleanu Cerasela)
Ciupan Andrei-Laurentiu- medalie de argint - matematica (Chites Costel)
Dumitrescu Dragos - medalie de bronz - matematica (Dumitrescu Alexandra)
Popescu Victor-Cristian - medalie de argint - informatica (Achinca Corina)
Parvu Andrei-Bogdan - medalie de argint - informatica (Achinca Corina)
Iliesiu Victor-Luca - medalie de bronz - fizica (Stoica Ioana)

Olimpiada Balcanica de matematica pentru juniori-Vlora Albania
Bumbacea Radu - medalie de aur (Tesleanu Cerasela)
Milu Alexandru - medalie de argint (Tesleanu Cerasela)
Munteanu Alexandru - medalie de argint (Tesleanu Cerasela)

Olimpiada de Informatica a Europei Centrale
Filip Stefan - medalie de bronz (Cherciu Rodica)


2006-2007

       

La olimpiadele si concursurile internationale s-au obtinut 11 medalii de aur, argint si bronz.


 Membrii Centrului de Performanta care au obtinut aceste rezultate sunt:


Popescu-Stroe Robert - medalie de bronz
Olimpiada Internationala de Fizica- Iran
Popescu-Stroe Robert - medalie de bronz
Olimpiada Internationala de Matematica si Fizica - Kazakhstan
Armasescu Vlad - medalie de aur
Olimpiada Internationala de Matematica si Fizica - Kazakhstan
Turea Lucian - medalie de aur
Olimpiada Internationala de Matematica si Fizica - Kazakhstan
Turea Lucian - medalie de argint
Olimpiada Internationala de Matematica - Vietnam
Turea Lucian - medalie de aur
Balcaniada de Matematica - Bulgaria
Muraru Sinziana - medalie de aur
Olimpiada Pluridisciplinara Yakutzia, Rep. Sakha
Bumbacea Radu - medalie de aur absolut
Balcaniada de Matematica juniori - Bulgaria
Munteanu Alexandru - medalie de argint
Balcaniada de Matematica juniori - Bulgaria
Raileanu Roberta - medalie de argint
Concursul International de Matematica - Arhimede, Bucuresti
Nae Alexandra - medalie de argint
Concursul International de Matematica - Arhimede, Bucuresti


2005 -2006

       

La olimpiadele si concursurile internationale s-au obtinut 11 medalii de aur, argint si bronz.


 Membrii Centrului de Performanta care au obtinut aceste rezultate sunt:


Grosu Codrut - Medalie de aur
"Olimpiada Internationala de Informatica" (Mexic)
Vladu Adrian - Medalie de bronz
"Olimpiada Internationala de Informatica" (Mexic)
Vladu Adrian - Medalie de argint
"Concursul Europei Centrale si de Est - Informatica"(Slovenia)
Diaconu Adrian - Medalie de bronz
"Concursul Europei Centrale si de Est - Informatica"(Slovenia)
Grosu Codrut - Medalie de bronz
"Balcaniada de Informatica" (Cipru)
turea Liviu - Medalie de bronz
"Balcaniada de Matematica" (Cipru)
Ioanovici Cristina - Medalie de argint
"Olimpiada Internationala de Geografie"(Australia)
Dinu Ionita Andrei Petrut - Medalie de argint
"Olimpiada Internationala de Biologie"(Argentina)
Bogdan Stoica - Medalie de argint
"Olimpiada Internationala de Fizica" (Singapore)
Rodina Laurentiu - Medalie de bronz
"Olimpiada Internationala de Fizica - ZAUTYCOV"(Kazakhstan)
"Olimpiada Internationala Pluridisciplinara Yacutzia - Matematica" (Rusia)