logo
Noutati


Ultimul articol:
Olimpiada de matematica
faza pe scoala


logo
Sesiuni ECDL

Sesiuni ECDL


logo
Institut C++



logo
Regulamentul de organizare si functionare

Regulament


logo
Pagina Facebook


logo
Vrei sa devii vianist ?


Atunci hai sa vorbim pe forum!

button




2015 - 2016

Olimpiada nationala de Limba si literatura romana
Marcu Andreea - 10H - Premiul special
Balmez Andrada - 12A - Premiul special
Dumitrache Sabina - 10D - Mentiune
Stanciu Andreea - 10D - Premiul special
Marchidanu Vlad - 11F - Premiul special

Olimpiada nationala de Lingvistica
Dobrota Teodora - 10A - Mentiune

Olimpiada nationala de Limbi romanice - Limba franceza
Rosu Diana-Michesa - 10H - Mentiune speciala
Dumitrache Sabina - 10D - Mentiune speciala

Olimpiada nationala de Matematica
Verde Flaviu Cristian - 5 - Mentiune
Axenie Raisa - 6B - Premiul II
Ghigheci Andrei - 9I - Premiul II
Bonciocat Ciprian Mircea - 10D - Premiul I
Dima Andreea - 10D - Mentiune
Ocian Mihnea-Andrei - 10D - Mentiune
Pascadi Alexandru - 11A - Mentiune

Olimpiada nationala de Fizica
Axenie Raisa - 6B - Mentiune
Mocioi Tudor-Gabriel - 7B - Mentiune
Diaconu Andrei-Calin - 8A - Mentiune
Vamesu Maria - 10C - Premiul III
Dobrinoiu Monica-Cristina - 11C - Mentiune

Olimpiada nationala de Informatica
Verde Flaviu-Cristian - 5 - Premiul I
Metehau Luca-Mihnea - 5 - Premiul III
Perju-Verzotti Luca - 5 - Mentiune
Ivan Tudor - 6A - Premiul III
Apostol Ilie-Daniel - 6A - Mentiune
Cainamisir Vlad-Nicholas - 6B - Mentiune
Dan Patrick-Cristian - 6B - Mentiune
Vasile Radu-Andrei - 6A - Mentiune
Mocioi Tudor-Gabriel - 7B - Premiul I
Musat Tiberiu-Ioan - 7A - Premiul II
Tinca Matei - 7A - Premiul II
Alazaroaie Andra - 7B - Mentiune
Cazacu Mihnea - 7A - Mentiune
Florescu Cella - 8B - Premiul I
Diaconu Andrei-Calin - 8A - Mentiune
Popovici Robert - 8A - Mentiune
Coman Andrei - 8A- Mentiune
Petrescu Alexandru - 9I - Premiul I
Harsan Ovidiu-Razvan - 9I - Mentiune
Enescu Tudor - 10D - Premiul I
Constantin-Buliga Stefan - 10A - Mentiune
Cretu Bogdan-Cristian - 10D - Mentiune
Florescu Andrei - 10G - Mentiune
Dinu Smaranda - 11D - Mentiune
Pandele Maria-Smaranda - 12D - Premiul I
Munteanu Robert - 12D - Premiul II
Ionescu Teodor-Stelian - 12H - Premiul III

Olimpiada nationala de Tehnologia informatiei si a comunicatiilor
Alexandru Ioan-Cristian - 11F - Premiul II
Vijoaica Sorin - 10A - Mentiune

Olimpiada nationala de Geografie
Terzi Gloria - 11I - Mentiune

Olimpiada nationala de Chimie
Trifu Amelia-Damiana - 8B - Mentiune speciala
Tender Laura-Maria - 9I - Mentiune
Anghel Cristian-Stefan - 10D - Mentiune speciala

2014 - 2015

Anul scolar 2014 - 2015 a marcat un numar de 132 participanti la olimpiadele nationale, obtinand:
-matematica - 11 premii si mentiuni
-fizica - 13 premii si mentiuni
-T.I.C. - 4 premii si mentiuni
-informatica - 27 premii si mentiuni
-chimie - 3 premii si mentiuni
-limba engleza - 2 premii si mentiuni
-geografie - 1 premiu
-limba romana - 1 mentiune
-lingvistica - 2 premii si mentiuni
-franceza - 2 premii si mentiuni
-stiintele pamantului - 2 premii si mentiuni
-alte concursuri

2013 - 2014
Olimpiada Nationala de Informatica
Andreescu Mihai-Iulian - 12 - Mentiune, Mmedalie de aur
Chirica Florin - 11A - Mentiune, Medalie de Argint
Valeanu Alexandru - 11F - Medalie de Bronz
Gramatovici Paul - 10D - Premiul I, Medalie de Aur
Ionescu Teodor-Stelian - 10H - Mentiune, Medalie de Aur
Muntean Radu - 10D - Mentiune, Medalie de Aur
Pandele Maria-Smaranda - 10D - Mentiune, Medalie de Aur
Olaru Sabin - 10D - Medalie de Bronz
Dinu Smaranda - 9C - Mentiune, Medalie de Argint
Pascadi Alexandru - 9A - Mentiune, Medalie de Argint
Caragicu Robert - 9D - Medalie de Bronz

Olimpiada de Tehnologia Informatiei
Ghinea Diana - 11A - Premiul I, Medalie de Aur
Alexandru Ioan Cristian - 9 - Premiul II, Medalie de Aur
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Mentiune, Medalie de Aur
Raicu Robert - 11B - Medalie de Argint

Concursul International Infomatrix 2014, Progamming
Clapa Alexandru - 11A - Etapa nationala: Premiul I, Medalie de Bronz
Pangratie Andrei - 11F - Etapa nationala: Premiul II

Concursul International Infomatrix 2014, Hardware Control
Glontaru Alexandru-Mihai - 11F - Etapa nationala: Premiul III
Iov Stefan - 11F - Etapa nationala: Premiul III

Concursul International Infomatrix 2014, Short Movie
Serban Olivian - 11F - Etapa nationala: Premiul III

Concursul National COMPANIA ANULUI organizat de
Junior Achievement in parteneriat cu MEN

Bercu Mihai - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Gheorghe Anca - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Glonțaru Alexandru-Mihai - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Matei Sarivan - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Popescu Ana Cosmina - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Segarceanu Calin - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Serban Olivian - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Turcu Raluca - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Uzum Maria - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs

STEM Innovation Challenge (Robotica)
organizata de Freescale Semiconductor Romania,
in parteneriat cu Junior Achievement

Cristian Alexandru - 11A - Etapa Nationala: Premiul I si Medalie de Aur

Concursul de creativitate in domeniul Software - LInfo@sv, editia a XI-a, Suceava
Pangratie Andrei - 11F - Etapa nationala: Premiul I
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Etapa nationala: Premiul II
Trofil Marius - 11F - Etapa nationala: Mentiune

Concurs Nokia
Popescu Ana Cosmina - 11F - Premiul I

Concursul National MobilPRO
Bercu Mihai - 11A - Premiul I
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Premiul I
Glontaru Alexandru-Mihai - 11F - Premiul I
Segarceanu Calin - 11F - Premiul I

Concursul National de Informatica "Urmasii lui Moisil"
Valeanu Alexandru - 11F - Premiu Special

Concursul National Sigur.info
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Premiul I Glontaru Alexandru-Mihai - 11F -Premiul I Popescu Ana Cosmina - 11F - Premiul I
Concursul National "Tudor Sorin"
Cristian Alexandru - 11A - Premiul I

2012 - 2013
Olimpiada Nationala de Informatica
Stavarache Eric - 11A - Premiul II, Medalie de Aur
Chirica Florin - 11A - Mentiune, Medalie de Aur
Stoica Vlad - 11A - Medalie de Argint
Spataru Ava - 10D - Mentiune, Medalie de Argint
Rogoz Ana - 10D - Medalie de Argint

Concursul International Infomatrix 2013, Computer Art
Ghinea Diana - 11A - Etapa nationala: Premiul I, Medalie de Bronz

Concursul International Infomatrix 2013, Programming
Cristian Alexandru - 11A - Etapa nationala: Premiul III
Ghinea Diana - 11A - Etapa nationala: Premiul III
Glontaru Alexandru-Mihai - 11F - Etapa nationala: Premiul III
Pangratie Andrei - 11F - Etapa nationala: Premiul III

Concursul National de Sofware-Infoeducatie
Cristian Alexandru - 11A - Etapa nationala: Mentiune
Ghinea Diana - 11A - Etapa nationala: Mentiune


2011 - 2012
Olimpiada Nationala de Informatica
Stoica Vlad - 11A - Medalie de Argint
Popa Tudor - 11A - Medalie de argint
Cristian Alexandru - 11A - Medalie de Bronz

2009-2010

Anul scolar 2009 - 2010 a marcat un numar de 96 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 62 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- chimie - 8 premii si mentiuni
- fizica - 14 premii si mentiuni
- informatica - 18 premii si mentiuni
- matematica - 14 premii si mentiuni
- limba si literatura romana - 1 premiu
- limba franceza - 4 premii si mentiuni
- astronomie - 3 premii si mentiuni

2008-2009

Anul scolar 2008 - 2009 a marcat un numar de 97 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 54 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- chimie - 7 premii si mentiuni
- fizica - 11 premii si mentiuni
- informatica - 19 premii si mentiuni
- matematica - 16 premii si mentiuni
- limba engleza - 1 premiu

2007-2008

Anul scolar 2007 - 2008 a marcat un numar de 94 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 53 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- chimie - 11 premii si mentiuni
- fizica - 11 premii si mentiuni
- informatica - 12 premii si mentiuni
- matematica - 17 premii si mentiuni
- limba si literatura romana - 1 premiu
- istorie - 1 mentiune

2006-2007

Anul scolar 2006 - 2007 a marcat un numar de 100 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 54 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- biologie - 1 premiu
- chimie - 9 premii si mentiuni
- fizica - 10 premii si mentiuni
- geografie - 1 premiu
- informatica - 14 premii si mentiuni
- matematica - 16 premii si mentiuni
- limbi moderne - 3 premii si mentiuni


2005-2006

Anul scolar 2005 - 2006 a marcat un numar de 113 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 59 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- astronomie - 1 premii
- biologie - 2 premii
- chimie - 4 premii si mentiuni
- fizica - 9 premii si mentiuni
- geografie - 3 premii si mentiuni
- informatica - 18 premii si mentiuni
- istorie - 1 premiu
- matematica - 14 premii si mentiuni
- limbi moderne - 5 premii si mentiuni
- limba romana - 2 premii


2004-2005

Anul scolar 2004 - 2005 a marcat un numar record de participanti la olimpiadele nationale, astfel cei peste 80 de elevi participanti au obtinut 60 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- biologie - 1 premiu
- chimie - 9 premii si mentiuni
- fizica - 11 premii si mentiuni
- geografie - 4 premii si mentiuni
- informatica - 17 premii si mentiuni
- istorie - 2 premii si mentiuni
- matematica - 10 premii si mentiuni
- limba romana - 1 premiu
- astronomie - 2 premii si mentiuni
- limbi romanice - 4 premii si mentiuni

2003-2004

In anul scolar 2003 - 2004 au participat 77 elevi la olimpiadele nationale obtinand 57 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- biologie - 3 premii speciale (Marinescu Mirela, Stoica Doriana);
- chimie - 6 premii si mentiuni (Moraru Silvia, Bogdan Daniela);
- fizica - 10 premii si mentiuni (Stan F, Stoica I, Dobrescu C);
- geografie - 3 mentiuni (Bogdan Rusu, Mocanu Alexe);
- informatica - 18 premii si mentiuni (Cherciu Rodica, Militaru Daniela, Homorodeanu Marcel, Achinca Corina, Balanescu Cecilia, Dan Grigoriu);
- istorie - 1 premiu ( Ionescu Dan);
- limba franceza - 1 mentiune (Raicu Mariana);
- matematica - 13 premii si mentiuni (Paun Cristinel, Dumitrescu
Alexandra, Moldoveanu Sever);
- limba romana - 1 mentiune (Donovetky Ohara);
- astronomie - 1 mentiune (Dobrescu Corina).

2002-2003

La olimpiadele nationale din anul scolar 2002 - 2003 au participat 65 elevi obtinand 44 premii si mentiuni, din care 22 premii I si II.

2001-2002

La olimpiadele si concursurile scolare din 2001 - 2002 s-au obtinut 41 premii si mentiuni din care 18 premii I si II.

2000-2001

La olimpiadele nationale din anul scolar 2000 - 2001 s-au obtinut 7 premii I, 8 premii II, 7 premii III si 5 mentiuni.