logo
Noutati


Ultimul articol:
Evaluare nationala - 21 iunie


logo
Sesiuni ECDL

Sesiuni ECDL


logo
Institut C++



logo
Regulamentul de organizare si functionare

Regulament


logo
Pagina Facebook


logo
Vrei sa devii vianist ?


Atunci hai sa vorbim pe forum!

button




2016 - 2017

Olimpiada nationala de Matematica
Olimpiada nationala de Fizica
Olimpiada nationala de Informatica
Olimpiada nationala de Tehnologia Informatiei
Olimpiada nationala de Limba si literatura romana
Olimpiada nationala de Istorie
Olimpiada nationala de Limbi romanice - Limba franceza
Olimpiada nationala de Tehnologia informatiei si a comunicatiilor
Olimpiada nationala de Geografie
Olimpiada nationala de Chimie
Olimpiada nationala de Limba Engleza
Olimpiada nationala de Tehnologie
Olimpiada nationala de Astronomie
Olimpiada nationala de Stiintele Pamantului

2015 - 2016

Olimpiada nationala de Limba si literatura romana
Marcu Andreea - 10H - Premiul special
Balmez Andrada - 12A - Premiul special
Dumitrache Sabina - 10D - Mentiune
Stanciu Andreea - 10D - Premiul special
Marchidanu Vlad - 11F - Premiul special

Olimpiada nationala de Lingvistica
Dobrota Teodora - 10A - Mentiune

Olimpiada nationala de Limbi romanice - Limba franceza
Rosu Diana-Michesa - 10H - Mentiune speciala
Dumitrache Sabina - 10D - Mentiune speciala

Olimpiada nationala de Matematica
Verde Flaviu Cristian - 5 - Mentiune
Axenie Raisa - 6B - Premiul II
Ghigheci Andrei - 9I - Premiul II
Bonciocat Ciprian Mircea - 10D - Premiul I
Dima Andreea - 10D - Mentiune
Ocian Mihnea-Andrei - 10D - Mentiune
Pascadi Alexandru - 11A - Mentiune

Olimpiada nationala de Fizica
Axenie Raisa - 6B - Mentiune
Mocioi Tudor-Gabriel - 7B - Mentiune
Diaconu Andrei-Calin - 8A - Mentiune
Vamesu Maria - 10C - Premiul III
Dobrinoiu Monica-Cristina - 11C - Mentiune

Olimpiada nationala de Informatica
Verde Flaviu-Cristian - 5 - Premiul I
Metehau Luca-Mihnea - 5 - Premiul III
Perju-Verzotti Luca - 5 - Mentiune
Ivan Tudor - 6A - Premiul III
Apostol Ilie-Daniel - 6A - Mentiune
Cainamisir Vlad-Nicholas - 6B - Mentiune
Dan Patrick-Cristian - 6B - Mentiune
Vasile Radu-Andrei - 6A - Mentiune
Mocioi Tudor-Gabriel - 7B - Premiul I
Musat Tiberiu-Ioan - 7A - Premiul II
Tinca Matei - 7A - Premiul II
Alazaroaie Andra - 7B - Mentiune
Cazacu Mihnea - 7A - Mentiune
Florescu Cella - 8B - Premiul I
Diaconu Andrei-Calin - 8A - Mentiune
Popovici Robert - 8A - Mentiune
Coman Andrei - 8A- Mentiune
Petrescu Alexandru - 9I - Premiul I
Harsan Ovidiu-Razvan - 9I - Mentiune
Enescu Tudor - 10D - Premiul I
Constantin-Buliga Stefan - 10A - Mentiune
Cretu Bogdan-Cristian - 10D - Mentiune
Florescu Andrei - 10G - Mentiune
Dinu Smaranda - 11D - Mentiune
Pandele Maria-Smaranda - 12D - Premiul I
Munteanu Robert - 12D - Premiul II
Ionescu Teodor-Stelian - 12H - Premiul III

Olimpiada nationala de Tehnologia informatiei si a comunicatiilor
Alexandru Ioan-Cristian - 11F - Premiul II
Vijoaica Sorin - 10A - Mentiune

Olimpiada nationala de Geografie
Terzi Gloria - 11I - Mentiune

Olimpiada nationala de Chimie
Trifu Amelia-Damiana - 8B - Mentiune speciala
Tender Laura-Maria - 9I - Mentiune
Anghel Cristian-Stefan - 10D - Mentiune speciala

Olimpiada nationala de Stiinte pentru Juniori
Harsan Ovidiu-Razvan - 9I - Mentiune
Abrudan Alexandru - 9I - Mentiune

2014 - 2015

Anul scolar 2014 - 2015 a marcat un numar de 132 participanti la olimpiadele nationale, obtinand:
-matematica - 11 premii si mentiuni
-fizica - 13 premii si mentiuni
-T.I.C. - 4 premii si mentiuni
-informatica - 27 premii si mentiuni
-chimie - 3 premii si mentiuni
-limba engleza - 2 premii si mentiuni
-geografie - 1 premiu
-limba romana - 1 mentiune
-lingvistica - 2 premii si mentiuni
-franceza - 2 premii si mentiuni
-stiintele pamantului - 2 premii si mentiuni
-alte concursuri

2013 - 2014
Olimpiada Nationala de Informatica
Andreescu Mihai-Iulian - 12 - Mentiune, Mmedalie de aur
Chirica Florin - 11A - Mentiune, Medalie de Argint
Valeanu Alexandru - 11F - Medalie de Bronz
Gramatovici Paul - 10D - Premiul I, Medalie de Aur
Ionescu Teodor-Stelian - 10H - Mentiune, Medalie de Aur
Muntean Radu - 10D - Mentiune, Medalie de Aur
Pandele Maria-Smaranda - 10D - Mentiune, Medalie de Aur
Olaru Sabin - 10D - Medalie de Bronz
Dinu Smaranda - 9C - Mentiune, Medalie de Argint
Pascadi Alexandru - 9A - Mentiune, Medalie de Argint
Caragicu Robert - 9D - Medalie de Bronz

Olimpiada de Tehnologia Informatiei
Ghinea Diana - 11A - Premiul I, Medalie de Aur
Alexandru Ioan Cristian - 9 - Premiul II, Medalie de Aur
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Mentiune, Medalie de Aur
Raicu Robert - 11B - Medalie de Argint

Concursul International Infomatrix 2014, Progamming
Clapa Alexandru - 11A - Etapa nationala: Premiul I, Medalie de Bronz
Pangratie Andrei - 11F - Etapa nationala: Premiul II

Concursul International Infomatrix 2014, Hardware Control
Glontaru Alexandru-Mihai - 11F - Etapa nationala: Premiul III
Iov Stefan - 11F - Etapa nationala: Premiul III

Concursul International Infomatrix 2014, Short Movie
Serban Olivian - 11F - Etapa nationala: Premiul III

Concursul National COMPANIA ANULUI organizat de
Junior Achievement in parteneriat cu MEN

Bercu Mihai - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Gheorghe Anca - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Glonțaru Alexandru-Mihai - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Matei Sarivan - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Popescu Ana Cosmina - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Segarceanu Calin - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Serban Olivian - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Turcu Raluca - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs
Uzum Maria - 11F - Etapa nationala: Premiul pentru Cel mai bun produs

STEM Innovation Challenge (Robotica)
organizata de Freescale Semiconductor Romania,
in parteneriat cu Junior Achievement

Cristian Alexandru - 11A - Etapa Nationala: Premiul I si Medalie de Aur

Concursul de creativitate in domeniul Software - LInfo@sv, editia a XI-a, Suceava
Pangratie Andrei - 11F - Etapa nationala: Premiul I
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Etapa nationala: Premiul II
Trofil Marius - 11F - Etapa nationala: Mentiune

Concurs Nokia
Popescu Ana Cosmina - 11F - Premiul I

Concursul National MobilPRO
Bercu Mihai - 11A - Premiul I
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Premiul I
Glontaru Alexandru-Mihai - 11F - Premiul I
Segarceanu Calin - 11F - Premiul I

Concursul National de Informatica "Urmasii lui Moisil"
Valeanu Alexandru - 11F - Premiu Special

Concursul National Sigur.info
Dragomir Cristian-Alexandru - 11F - Premiul I Glontaru Alexandru-Mihai - 11F -Premiul I Popescu Ana Cosmina - 11F - Premiul I
Concursul National "Tudor Sorin"
Cristian Alexandru - 11A - Premiul I

2012 - 2013
Olimpiada Nationala de Informatica
Stavarache Eric - 11A - Premiul II, Medalie de Aur
Chirica Florin - 11A - Mentiune, Medalie de Aur
Stoica Vlad - 11A - Medalie de Argint
Spataru Ava - 10D - Mentiune, Medalie de Argint
Rogoz Ana - 10D - Medalie de Argint

Concursul International Infomatrix 2013, Computer Art
Ghinea Diana - 11A - Etapa nationala: Premiul I, Medalie de Bronz

Concursul International Infomatrix 2013, Programming
Cristian Alexandru - 11A - Etapa nationala: Premiul III
Ghinea Diana - 11A - Etapa nationala: Premiul III
Glontaru Alexandru-Mihai - 11F - Etapa nationala: Premiul III
Pangratie Andrei - 11F - Etapa nationala: Premiul III

Concursul National de Sofware-Infoeducatie
Cristian Alexandru - 11A - Etapa nationala: Mentiune
Ghinea Diana - 11A - Etapa nationala: Mentiune


2011 - 2012
Olimpiada Nationala de Informatica
Stoica Vlad - 11A - Medalie de Argint
Popa Tudor - 11A - Medalie de argint
Cristian Alexandru - 11A - Medalie de Bronz

2009-2010

Anul scolar 2009 - 2010 a marcat un numar de 96 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 62 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- chimie - 8 premii si mentiuni
- fizica - 14 premii si mentiuni
- informatica - 18 premii si mentiuni
- matematica - 14 premii si mentiuni
- limba si literatura romana - 1 premiu
- limba franceza - 4 premii si mentiuni
- astronomie - 3 premii si mentiuni

2008-2009

Anul scolar 2008 - 2009 a marcat un numar de 97 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 54 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- chimie - 7 premii si mentiuni
- fizica - 11 premii si mentiuni
- informatica - 19 premii si mentiuni
- matematica - 16 premii si mentiuni
- limba engleza - 1 premiu

2007-2008

Anul scolar 2007 - 2008 a marcat un numar de 94 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 53 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- chimie - 11 premii si mentiuni
- fizica - 11 premii si mentiuni
- informatica - 12 premii si mentiuni
- matematica - 17 premii si mentiuni
- limba si literatura romana - 1 premiu
- istorie - 1 mentiune

2006-2007

Anul scolar 2006 - 2007 a marcat un numar de 100 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 54 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- biologie - 1 premiu
- chimie - 9 premii si mentiuni
- fizica - 10 premii si mentiuni
- geografie - 1 premiu
- informatica - 14 premii si mentiuni
- matematica - 16 premii si mentiuni
- limbi moderne - 3 premii si mentiuni


2005-2006

Anul scolar 2005 - 2006 a marcat un numar de 113 participanti la olimpiadele nationale, obtinand 59 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- astronomie - 1 premii
- biologie - 2 premii
- chimie - 4 premii si mentiuni
- fizica - 9 premii si mentiuni
- geografie - 3 premii si mentiuni
- informatica - 18 premii si mentiuni
- istorie - 1 premiu
- matematica - 14 premii si mentiuni
- limbi moderne - 5 premii si mentiuni
- limba romana - 2 premii


2004-2005

Anul scolar 2004 - 2005 a marcat un numar record de participanti la olimpiadele nationale, astfel cei peste 80 de elevi participanti au obtinut 60 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- biologie - 1 premiu
- chimie - 9 premii si mentiuni
- fizica - 11 premii si mentiuni
- geografie - 4 premii si mentiuni
- informatica - 17 premii si mentiuni
- istorie - 2 premii si mentiuni
- matematica - 10 premii si mentiuni
- limba romana - 1 premiu
- astronomie - 2 premii si mentiuni
- limbi romanice - 4 premii si mentiuni

2003-2004

In anul scolar 2003 - 2004 au participat 77 elevi la olimpiadele nationale obtinand 57 premii si mentiuni, dupa cum urmeaza:
- biologie - 3 premii speciale (Marinescu Mirela, Stoica Doriana);
- chimie - 6 premii si mentiuni (Moraru Silvia, Bogdan Daniela);
- fizica - 10 premii si mentiuni (Stan F, Stoica I, Dobrescu C);
- geografie - 3 mentiuni (Bogdan Rusu, Mocanu Alexe);
- informatica - 18 premii si mentiuni (Cherciu Rodica, Militaru Daniela, Homorodeanu Marcel, Achinca Corina, Balanescu Cecilia, Dan Grigoriu);
- istorie - 1 premiu ( Ionescu Dan);
- limba franceza - 1 mentiune (Raicu Mariana);
- matematica - 13 premii si mentiuni (Paun Cristinel, Dumitrescu
Alexandra, Moldoveanu Sever);
- limba romana - 1 mentiune (Donovetky Ohara);
- astronomie - 1 mentiune (Dobrescu Corina).

2002-2003

La olimpiadele nationale din anul scolar 2002 - 2003 au participat 65 elevi obtinand 44 premii si mentiuni, din care 22 premii I si II.

2001-2002

La olimpiadele si concursurile scolare din 2001 - 2002 s-au obtinut 41 premii si mentiuni din care 18 premii I si II.

2000-2001

La olimpiadele nationale din anul scolar 2000 - 2001 s-au obtinut 7 premii I, 8 premii II, 7 premii III si 5 mentiuni.